Жителів Еймсбері і Солсбері просять дотримуватися заходів безпеки, щоб уникнути нових отруєнь


Після того, як у Солсбері померла 44-річна британка Дон Стерджесс, яка контактувала із "Новачком", уряд попередив жителів міст Солсбері і Еймсбері і їх околиць про ризики можливого зараження при контакті із підозрілими предметами, заявила представник міністерства охорони здоров’я і соціальних справ Великобританії Саллі Дейвіс у вівторок, 10 липня, передає Deutsche Welle.

У попередженні мова йде щодо ємностей, у яких може перебувати рідина чи гель: "сосуди, шприци, голки, косметички або подібні предмети з металу, пластику або скла".

Незважаючи на повторний випадок отруєння "Новачком", загроза для жителів залишається низькою, підкреслила представник.

Висновок щодо контакту з отруєною ємністю Стерджесс і Роулі був вироблений на основі результатів роботи Скотланд-Ярду; саме там заявили, що постраждалі "торкалися до ємності" з отруйною речовиною. Пошук ємності є "основною метою" поліцейських", підкресили в установі.

Як повідомлялося, 8 липня в лікарні Солсбері померла 45-річна британка Дон Стерджесс. 30 червня вона і 44-річний Чарлі Роулі контактували з предметом, в якому зберігався "Новачок". За версією слідчих, отрута з цієї тари була використана для отруєння Сергія й Юлії Скрипалів.

Голова МВС Великої Британії Саджида Джавід закликав Росію пояснити отруєння "Новачком" двох британців у Вілтширі. Міста Еймсбері та Солсбері розділяють лише кілька десятків миль. А міністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон звинуватив Росію у смерті жінки.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/zhiteliv-eymsberi-i-solsberi-prosyat-dotrimuvatisya-zahodiv-bezpeki-schob-uniknuti-novih-otruyen-282723_.html”