У ПАР почали антикорупційне розслідування відносно сина екс-президента


Сина президента ПАР Джейкоба Зуми Дудузана звинуватили в корупційних діях і використанні політичного впливу для власного збагачення. Про це повідомляє BBC.

Так, Зума-молодшого звинувачують у спробі дати хабар у розмірі 44 млн доларів колишньому заступнику міністра фінансів ПАР Мкебісі Йонасу в обмін на посаду міністра фінансів країни. Повідомляється, що розгляд справи по суті перенесли на 24 січня 2019 року, а син екс-президента ПАР може вийти під заставу, коли заплатить 7 тис. доларів. Він також повинен здати свій паспорт.

У 2015 році колишній заступник міністра фінансів Мкебісі Йонас заявив, що йому запропонували посаду міністра фінансів і хабар у розмірі 600 млн рандів (44 млн фунтів стерлінгів) під час зустрічі з Дудуканом Зума, бізнесменом Фаной Хлонгване і Аджай Гуптою.

В разі погодження Йонас мав би використовувати свою посаду міністра фінансів для просування великих ділових інтересів бізнесмена Гуптаса.

Його батько був змушений піти у відставку в лютому після тиску з боку правлячої партії АНК на численні корупційні скандали, включаючи його зв’язки з Гуптасом. 34-річний Дудузан Зума живе в Дубаї і повернувся в країну на похорони свого брата.

Дудузан також проходить обвинуваченим у справі про вбивство двох осіб внаслідок ДТП в 2014 році. Суд продовжить розгляд справи у четвер, 12 липня.

Нагадаймо, раніше сьогодні стало відомо про те, що у Румунії президент Клаус Йоганіс звільнив із займаної посади Лауру Кодрути Кьовеші, яка прославилася, як непримиренний борець з корупцією в країні.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/u-par-pochali-antikorupciyne-rozsliduvannya-vidnosno-sina-eks-prezidenta-282651_.html”