США готові надати Північній Кореї гарантії безпеки - Держдепартамент Избранное


Президент США Дональд Трамп готовий надати КНДР гарантії безпеки, але тільки після повної і остаточної денуклеаризації Корейського півострова, заявив державний секретар США Майк Помпео, передає Reuters.

За його словами, Дональд Трамп безперечно визнає бажання Північної Кореї забезпечити свою безпеку. Помпео зазначив, що Трамп готовий забезпечити безпеку КНДР, якщо вона відмовиться від зброї масового ураження, але тільки у цьому випадку.

"Коли Пхеньян відмовиться від ядерної зброї, він буде у безпеці", – підкреслив держсекретар США.

Нагадаймо, 7 червня Північна Корея завершила роботи по ліквідації основного ракетного полігону Іхарі, який призначався для випробування двигунів балістичних ракет. А 24 травня Північна Корея завершила демонтаж свого єдиного ядерного полігону Пхунгері, зокрема підірвала тунелі для випробувань. Руйнування, які почалися в травні, проводилося з допомогою низки вибухів протягом декількох годин.

За закриттям полігону, яке тривало приблизно дев’ять годин, журналістам дозволили спостерігати з США, Великобританії, Росії, Китаю і Південної Кореї, проте міжнародних експертів на місце не допустили.

Раніше під час зустрічі з президентом Республіки Корея Му Чже Іном північнокорейський диктатор Кім Чен Ин пообіцяв закрити ядерний полігон у Пхунгери в травні. Він також допустив можливість відмови від ядерної зброї у разі надання КНДР гарантій безпеки з боку США та активізації дипломатичних контактів з Вашингтоном.

Перед цим Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї та ракет, якщо Сполучені Штати почнуть переговори з Пхеньяном, а також нададуть гарантії безпеки.

Детальніше читайте в матеріалі Наталії Бутирської "Корейський півострів: довгий шлях до миру" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/ssha-gotovi-nadati-pivnichniy-koreyi-garantiyi-bezpeki-derzhdepartament-280071_.html”