Росія могла готувати в США другий Солсбері - ЗМІ Избранное


Представники російських спецслужб під дипломатичним прикриттям, вислані в минулому місяці із США у рамках санкцій через отруєння Сергія Скрипаля, ймовірно, займалися стеженням за колишніми росіянами, щоб за наказом уряду Росії дістатися до них, як це було у Солсбері, повідомив у середу американський центральний телеканал CNN з посиланням на джерела в адміністрації США.

"Серед десятків російських дипломатів, висланих в минулому місяці із США, були люди, підозрювані у шпигунській діяльності, які, на переконання американських правоохоронних і розвідувальних органів, стежили за іммігрантами з Росії та їх сім’ями, які переселилися до США", — наголошується в публікації.

При цьому підкреслюється, що в одному з випадків російські шпигуни здійснювали стеження за особою, яка не тільки перебувала під програмою захисту ЦРУ, але і мала змінені паспортні дані. Цей та інші подібні епізоди викликали серйозну стурбованість в американській розвідці, що Кремль міг проводити підготовку до нападу на людей, яких російська влада класифікувала, як зрадників, та/або ворогів.

ЦРУ і Білий дім відмовилися давати офіційні коментарі з приводу публікації новинного каналу, так само на запит не відповіло і Посольство Росії в США.

Нагадаймо, 5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його дочка. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, що працювали на місці події. За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.

У відповідь на замах на Сергія Скрипаля британський уряд ініціював вислання російських дипломатів з країн НАТО, ЄС та їх партнерів. Солідарність з Британією висловили вже 28 держав, які вишлють майже 150 російських дипломатів.

Крім того, анульовано акредитацію семи російських представників при НАТО.

Пізніше ОЗХЗ завершила розслідування інциденту в британському Солсбері, де 5 березня нервовопаралітичною речовиною "Новачок" були отруєні екс-співробітник ГРУ Сергій Скрипаль і його донька.

Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал із висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте у матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/rosiya-mogla-gotuvati-v-ssha-drugiy-solsberi-zmi-276286_.html”