Президент США Дональд Трамп направив лідерам обох палат Конгресу лист, у якому проінформував про операцію в Сирії та відреагував на критику з боку парламентаріїв і звинувачення в порушенні Конституції, повідомляє ТАСС.

"Приблизно о 9.00 вечора 13 квітня 2018 року по моєю вказівкою збройні сили Сполучених Штатів, діючи спільно з французькими та британськими збройними силами, вразили сирійські об’єкти, що використовуються для виготовлення військового хімічної зброї... Мета цієї військової операції полягала в тому, щоб скоротити здатність сирійських військових проводити подальші напади з використанням хімічної зброї та запобігти подальшому використання його сирійським урядом", — йдеться в документі.

Очільник Білого дому також зазначив, що діяв, як головнокомандувач, згідно зі своїми конституційними повноваженнями з "проведення зовнішніх операцій та у справах захисту життєво важливих інтересів національної безпеки і зовнішньої політики Сполучених Штатів".

У суботу, 14 квітня, лідери трьох країн — США, Франції і Великої Британії — виступили із заявою про початок військової операції у Сирії. Удари вирішили наносити по об’єктах, які підозрюють у причетності до виготовлення хімічної зброї.

За годину було оголошено про завершення першої хвилі ударів по Сирії, проте в Пентагоні не виключають їх повторення. Росію про початок атаки на не попереджали.

Операція в Сирії стала відповіддю на застосування режимом Башара Асада хімічної зброї проти цивільного населення. Остання атака 7 квітня забрала життя близько 70 осіб, більшість з яких жінки та діти.

Всесвітня організація охорони здоров’я підтвердила використання хімзброї військами Асада в Думі. У заяві організації також наведені непідтверджені дані від волонтерів про загибель 70 осіб, які переховувалися від бомбардування в підвалах.

Рада безпеки ООН зібралася на екстрене засідання після удару США та союзників по Сирії у відповідь на хіматаку в Думі. Росія внесла проект резолюції щодо ситуації в Сирії, який засуджує удари західних країн, однак він не був прийнятий.

Детальніше про ракетні удари по Сирії через хіматаку в Думі читайте у матеріалі DT.UA "Авіаудари по Сирії: що відомо про подію".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/tramp-vidpoviv-na-kritiku-kongresmeniv-schodo-udaru-po-siriyi-275248_.html”