На екстреному засіданні Радбезу ООН Росія внесла проект резолюції щодо ситуації в Сирії, який засуджує удари західних країн, але він не був прийнятий, повідомляє "Газета.Ru".

В тексті документа засуджується "агресія" щодо Сирії з боку США і їх союзників в порушення міжнародного права і Статуту ООН. Крім того, висувається вимога припинити "агресивні дії" у відношенні до сирійської сторони і утриматися від подальшого застосування сили.

При цьому постійний представник Росії при ООН Василь Небензя заявив, що міжнародна політика США і союзників в питанні щодо Сирії може бути розцінена як "хуліганство".

"Усе за відпрацьованою схемою: провокація, помилкові звинувачення, фальшивий вирок, покарання. Ви так тепер хочете вести міжнародні справи? Це хуліганство в міжнародних відносинах, і аж ніяк не дрібне, з урахуванням того, що мова йде про ключові ядерних державах", — сказав постпред Росії на сьогоднішньому засіданні.

Інші країни-члени Радбезу ООН, у тому числі США, Франція і Великобританія, які завдали точковий ракетний удар в ніч на 14 квітня, висловили свої позиції щодо ситуації в Сирії.

Представник США Ніккі Хейлі звинуватила Башара Асада у використанні хімічної зброї, а Росію в ветування резолюцій Радбезу ООН.

Франція заявила, що це необхідний відповідь на використання хімічної зброї в Сирії. Представник країни сказав, що в ООН були чотири завдання в Сирії: боротися з хімзброї, знищити ИГИЛ, забезпечити доступ гуманітарних місій в Східну Гуту і забезпечити політичне рішення. За його словами, Франція готова працювати з усіма, хто до цього прагне.

Представник Китаю нагадав, що він завжди закликав до дотримання суверенітету всіх країн і заявив, що Китай проти військового втручання і вважає, що необхідно провести розслідування.

Представник Казахстан заявив, що в даному випадку не було підстав для військового втручання і закликав дотримуватися міжнародне право.

По підсумку за проект резолюції, представлений Росією, три країни проголосували за, вісім — проти, четверо утрималися. Проект резолюції не був прийнятий.

Нагадаємо, в суботу, 14 квітня, Радбез ООН зібрався на екстрене засідання після удару США і союзників по Сирії у відповідь на можливу химатаку проти цивільних осіб в місті Дума.

У суботу, 14 квітня, лідери трьох країн — США, Франції і Великої Британії — виступили із заявою про початок військової операції в Сирії. Удари вирішили завдавати по об’єктах, які підозрюють в причетності до виготовлення хімічної зброї.

Приблизно через годину було оголошено про завершення першої хвилі ударів по Сирії, однак в Пентагоні не відкидають можливість їхнього повторення. Росію про початок атаки на Сирію Сполучені Штати не попередили.

Операція в Сирії стала відповіддю на застосування режимом Башара Асада хімічної зброї проти цивільного населення. Остання атака 7 квітня забрала життя близько 70 осіб, більшість із яких жінки та діти.

Всесвітня організація охорони здоров’я підтвердила використання хімзброї військами Асада в Думі. У заяві організації також наведено непідтверджені дані від волонтерів про загибель 70 осіб, які переховувалися від бомбардування в підвалах.

Детальніше про ракетні удари по Сирії через хіматаку в Думі читайте в матеріалі DT.UA "Авіаудари по Сирії: що відомо про подію".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/na-zasidanni-radbezu-oon-provalili-rosiysku-rezolyuciyu-po-siriyi-275195_.html”