Президент США Дональд Трамп заявив про те, що США, Франція та Велика Британія відмінно впоралися з нанесенням ракетних ударів по цілях у Сирії. Про це він написав на своїй сторінці в Twitter.

"Удар минулої ночі був виконаний відмінно. Дякую Франції і Британії за їхнє мудре рішення і силу їхніх чудових військових. Ми не могли б уявити кращого результату. Місія виконана!", — заявив американський президент.

A perfectly executed strike last night. Thank you to France and the United Kingdom for their wisdom and the power of their fine Military. Could not have had a better result. Mission Accomplished!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 14 квітня 2018 р.

У суботу, 14 квітня, лідери трьох країн — США, Франції і Великої Британії — виступили із заявою про початок військової операції в Сирії. Удари вирішили завдавати по об’єктах, які підозрюють в причетності до виготовлення хімічної зброї.

Приблизно через годину було оголошено про завершення першої хвилі ударів по Сирії, однак в Пентагоні не відкидають можливість їхнього повторення. Росію про початок атаки на Сирію Сполучені Штати не попередили.

Операція в Сирії стала відповіддю на застосування режимом Башара Асада хімічної зброї проти цивільного населення. Остання атака 7 квітня забрала життя близько 70 осіб, більшість із яких жінки та діти.

Всесвітня організація охорони здоров’я підтвердила використання хімзброї військами Асада в Думі. У заяві організації також наведено непідтверджені дані від волонтерів про загибель 70 осіб, які переховувалися від бомбардування в підвалах.

Детальніше про ракетні удари по Сирії через хіматаку в Думі читайте в матеріалі DT.UA "Авіаудари по Сирії: що відомо про подію".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/tramp-prokomentuvav-operaciyu-v-siriyi-275182_.html”