Балкани можуть стати причиною нового конфлікту між РФ та Заходом - Business Insider Deutschland


Старий конфлікт між Сербією і Косово, який заново розгорається останнім часом і може дійти до прямої інтервенції сербських військ на територію частково визнаної республіки, вплине на всі західнобалканські країни, дестабілізуючи їхню економіку та політику, а з урахуванням участі у цьому конфлікті протектора сербів — Росії — Балкани знову, як і на початку ХХ століття, ризикують стати "пороховою бочкою Європи", стверджує міжнародний оглядач Андреас Баумер на сторінках Business Insider Deutschland, передає "Сегодня".

Баумер зазначає, що західнобалканські країни залишаться без сил, не отримуючи обширної фінансової допомоги від Європейського союзу. У свою чергу Росія, яка вже з історичних причин вважає себе протектором сербів, звалюючи на себе спадщину навіть не СРСР, але ще Російської імперії, згідно зі своїми стратегічними інтересами, хоче підірвати інтеграцію Західних Балкан до Євросоюзу. Саме тому РФ підтримує тісний зв’язок з сербською стороною у Боснії та Герцеговині.

"Кремль, наприклад, завжди готовий поглибити свою військову співпрацю із Сербією. Тому в конфлікті із Косово країна явно підтримує Белград, саме зараз, коли Косово оголосило про намір створити власну армію. В Радбезі ООН Росія вимагала негайно скасувати рішення про формування армії. А що ЄС? ЄС коливається і зволікає. У 1990-ті роки Заходу було порівняно легко. Москва після розпаду СРСР була слабшою, а США, які залишилися єдиною наддержавою, переживали економічне піднесення. Багато хто був впевнений: майбутнє належить Заходу. У тому числі, і на Балканах. Але Путін знову забезпечив Росії роль головної дійової особи у регіоні", – пише Баумер.

Він зазначає, що Євросоюз зараз більш схильний до вирішення своїх внутрішніх проблем і суперечок, ніж до приділення уваги належним умовах інтеграції до нього нових членів, зокрема — країн Західних Балкан.

"І хоча зараз немає загрози сплеску насильства у великому масштабі, проте Європа повинна знати про небезпеку. У 1914 році лише одного вбивства у боснійському Сараєві виявилося достатнім для того, щоб розпалити конфлікт, підсумком якого стала Перша світова війна", – підсумовує Баумер.

Як повідомлялося, 14 грудня 2018 року в Косово затвердили закон про створення власної армії. У Сербії впевнені, що нова армія буде використана для переслідування сербської меншини в Косово, влада відкидає це твердження.

Косово є частково визнаною державою Східної Європи. Незалежність Косово визнали 115 держав, зокрема США, Канада, члени Європейського Союзу. У той же час більше 80 країн-членів ООН незалежність Косово не визнають і вважають регіон частиною Сербії. Серед них – Китай, Росія, Білорусь, Україна, Ізраїль та інші.

Детальніше про наслідки рішення Косово читайте у матеріалі Володимира Цибульника "Мечем і динаром" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/balkani-mozhut-stati-prichinoyu-novogo-konfliktu-mizh-rf-ta-zahodom-business-insider-deutschland-299244_.html”


Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]