Російський Левада-центр відмовився публікувати дані опитування про підтримку Путіна Избранное

Російська соціологічна група «Левада-центр» відмовилась публікувати дані опитувань про вибори президента в Росії, незаперечним фаворитом яких є діючий президент Владімір Путін.

Таким чином, альтернативної соціології на президентських виборах — 2018 в Росії не буде, відзначають Ведомости.
Видання зазначає, що Всеросійський центр вивчення громадської думки (ВЦВГД — ВЦИОМ) оголосив у понеділок про старт дослідницького проекту до президентських виборів. За даними першого опитування, 67% росіян говорять, що точно візьмуть участь у виборах, а ще 11% зроблять це «швидше за все». На думку 64% респондентів, вибори проходять в «відкритій і чесній політичній боротьбі», а 23% вважають, що їх важко назвати «справді вільними і демократичними». За Володимира Путіна готові проголосувати 73,8% від усіх опитаних, за висуванця КПРФ Павла Грудініна — 7,2%, за лідера ЛДПР Володимира Жириновського — 4,7%. Нижче рівня похибки результати телеведучої Ксенії Собчак (1%), засновника "Яблука" Григорія Явлінського (0,6%) і бізнес-омбудсмена Бориса Титова (0,3%).

ВЦИОМ на 100% контролюється державою в особі Росмайна. Альтернативною соціології, яку раніше традиційно надавав незалежний «Левада-центр», на цих виборах не буде. За словами його директора Льва Гудкова, після старту кампанії центр припинив публікувати дані своїх опитувань, що стосуються виборів, хоча продовжить їх проводити. Під час думських виборів 2016 г. «Левада-центр» визнали іноземним агентом, а з виборчого законодавства такі організації не можуть будь-яким чином брати участь у виборах і референдумах, пояснює Гудков.

«Левада-центр» поскаржився в ЄСПЛ на закон про іноземних агентів Соціологи не вважають, що займалися політичною діяльністю.

Прес-секретар президента Дмитро Пєсков не відповів на питання «Ведомостей» про ставлення Кремля до відсутності на виборах опитувань «Левада-центру», повідомивши лише, що для аналізу електоральних даних «використовуються дані існуючих центрів».

Водночас російські соціологи прогнозують рекордно низьку явку на президентських виборах. Але Кремль шукає способів щодо її підвищення.
«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/ros-iskii-levada-tsentr-v-dmovivsya-publ-kuvati-dan-opituvannya-pro-p-dtrimku-put-na”