Офіційне видання Верховної Ради “Голос України” оприлюднило закон про “Вищий антикорупційний суд”. 14 червня він вступить в силу – на наступний день після публікації.

Тим часом, “Центр протидії корупції” заявляє, що в опублікованому тексті закону з’явилася правка, раніше не оголошена головою комітету правової політики і правосуддя Русланом Князевичем перед прийняттям закону.

Дана правка встановлює, що поточні апеляції у справах НАБУ, розглядатимуть у судах загальної юрисдикції, а не Антикорупційне суді.

“Ця норма – це амністія для всіх ТОП-корупціонерів, чиї справи вже в судах”, – вважає глава ЦПК Віталій Шабунін.

“Тепер же справи Мартиненко, Насірова та інших одіозних ТОП-посадовців так і залишаться в звичайних судах та, як ми розуміємо, будуть “злиті”, – обурівся він.

Ярослав Юрчишин, голова Transparency International Україна, підтримав Шабуніна: “Необхідно терміново виправити цю помилку, проголосувавши за відповідні зміни до закону”. Юрчишин підкреслив, що ухвалена норма відкладає винесення остаточних рішень по справах НАБУ ще на кілька років. “Президент має невідкладно подати зміни до закону та виправити цю помилку”, – додав він.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/06/13/zapusk-antykoruptsijnogo-sudu-stalo-vidomo-pro-suttyevu-problemu-iz-zakonom/”