The Guardian: як анексія Криму вплинула на футбольний світ півострова Избранное


Кореспондент The Guardian в центральній та східній Європі Шон Уокер, написав статтю де на прикладі футбольних команд з Криму розкриває сучасні реалії анексованого Росією півострова.

Коли, в 2010 році, Росія отримала право проведення Чемпіонату світу з футболу в 2018 році, футбольний клуб Сімферополя “Таврія” радів. Ультрас клубу співали патріотичні пісні та згадували головний тріумф “Таврії” – перемогу на Прем’єр Лізі України в 1992 році.

Вісім років потому є дві команди “Таврія”: одна як і раніше грає за Сімферополь, столицю анексованого Росією Криму, а друга за Україну.

Цього року Росія проводить наймасштабніший спортивний захід у світі, в той час як в офіційної Москви найгірші стосунки з Заходом з часів холодної війни. За анексією Криму в 2014 році пішли санкції та контр-санкції, і Західний світ знову почав вбачати в РФ загрозу.

Анексія Криму мала вплив й на “Таврії”. Фанати команди розділилися на два політичні табори: патріотичні ультрас поїхали до України, а проросійські шанувальники залишилися на півострові, вболівати за новоспечений футбольний клуб “ТСК-Таврія”. В результаті санкцій, “ТСК-Таврія” може грати тільки на півострові, серед восьми команд місцевої Кримської ліги.

На думку Уокера, на прикладі футболу в Криму, можна побачити сумні реалії анексованого півострова. Крим повністю відокремили від України, але через міжнародних санкцій, півострів не може повноцінно інтегруватися в Росію.

Путін може побудувати Керченську переправу та замінити старий радянський аеропорт на новий та сучасний, але Крим залишається ізольованим від усього світу. У новий аеропорт прилітають тільки літаки з РФ, так як крім держав на кшталт КНДР і Сирії, легітимність анексії ніхто не визнав. Міжнародні банківські картки не працюють в Криму. Також в розвиток півострова ніхто, крім РФ, не може інвестувати через міжнародні санкцій.

Після анексії, РФ була готова прийняти “ТСК-Таврію” та ще два футбольних клуби Криму в Російську футбольну лігу, але в УЄФА заявили, що не допустять цього.

“Я не розумію як санкції можуть впливати на футбол! Це повна маячня!”, заявив президент “ТСК-Таврії” Сергій Бородкін.

Футбольні клуби Гібралтару і Косово отримали членство в УЄФА в 2016 році, і тепер Крим є єдиною футбольною федерацією з особливим статусом.

“Професійний футбол в Криму – мертвий”, говорить Сергій Портних, вболівальник “ТСК-Таврія”, який працює в Криму футбольним тренером для дітей у віці від трьох до семи, “Для маленьких дітей футбол – це більше про фізичний та психологічний розвиток. Але, коли їм виповнюється дев’ять або десять років – їм потрібен приклад наслідування.”

“Все тепер не так. Ти йдеш на стадіон і там лише маленька купка людей. І замість захоплення, який футбол раніше приносив, ти відчуваєш порожнечу та сум”, сказав футбольний вболівальник, який не пропускав жодного матчу “Таврії” до анексії Криму.

За словами Уокера, вболівальник побажав зберегти анонімність з огляду на те, що ФСБ перевіряє всіх футбольних вболівальників на предмет анти-російської або про-української позицій. Вболівальник також розповів про те, що фанати “Таврії” билися та вмирали по обидва боки барикад у війні на сході України. Він продовжує спілкуватися з про-українськими вболівальниками, які покинули Крим, але вони намагаються уникати політичних питань в своїх розмовах.

“Ми не можемо брати футболістів з Криму, так як ми не можемо дозволити брати в клуб когось з проросійської позицією,” заявив Олег Комуняр, фанат “Таврії” і віце-призедент кримської футбольної федерації у вигнанні, що живе в Києві.

Фанати “Таврії”, які виїхали з Криму створили новий клуб в місті Береслав, в Кіровоградській області. Шанувальники Української “Таврії”, називають кримський футбольний клуб фальшивим. Фанати кримської “Таврії” такої ж думки про український футбольний клуб.

Кримська “Таврія” не може грати ніде крім Криму, українська “Таврія” грає в другій лізі України. Не дивлячись на те, що цей сезон український футбольний клуб закінчив з дев’ятьма перемогами, йому важко знайти фінансування і він не привертає велику кількість вболівальників.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/06/13/the-guardian-yak-aneksiya-krymu-vplynula-na-futbolnyj-svit-pivostrova/”


Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]