Курт Волкер назвав умови, за яких Україна зможе відновити контроль над окупованими територіями Избранное

Курт Волкер назвав умови, за яких Україна зможе відновити контроль над окупованими територіями
Спецпредставник державного департаменту США у справах України Курт Волкер під час візиту на Донбас сказав, що ця війна нав’язана Україні Росією. Про це він заявив під час брифінгу у Слов’янську сьогодні 15 травня, пише Експрес-онлайн.
Курт Волкер запевнив , якщо РФ не виведе свої війська та не припинить підтримку терористів, США продовжуватимуть тиснути на неї санкціями.
Стосовно можливого голосування РФ під час прийняття рішення Радбезу ООН щодо миротворчої місії на Донбасі:
“Якщо Росія дійсно хоче розв’язання цього конфлікту, вивести свої війська, то вона ухвалить таке рішення. Якщо ж Росія накладе вето, то це означає, що вона не зацікавлена у вирішенні конфлікту”.
Щодо можливої альтернативи миротворцям ООН на Донбасі:
“Альтернатива — це щоб Україна була міцною, заможною країною. Приваблива Україна стане взірцем для окупованих територій, і Росії буде складніше їх контролювати”.
Курт Волкер відкинув можливість свого приїзду зараз на окуповані території, щоб не легітимізувати в очах світу “ДНР” та “ЛНР”:
“Я б із великим задоволенням відвідав Донецьк і Луганськ, коли там буде відновлено мир і вони повернуться під контроль України. Зараз я не хочу давати привід легітимізувати так звані народні республіки, які не мали б існувати. Це штучні утворення”, — сказав Курт Волкер.
Спецпредставник Держдепу відкинув можливість російського варіанту миротворчої місії та вкотре запевнив Україну в підтримці з боку США:
“Пропозиція, яка прозвучала від Росії у вересні минулого року, відрізняється від того, що ми пропонували. Пропозиція розмістити миротворців вздовж лінії вогню тільки посилить розкол країни.
Альтернативою є пропозиція США, Німеччини та Франції — контроль всієї окупованої території і російсько-українського кордону. Якби цей план був здійснений, це створило б умови для відновлення миру, проведення місцевих виборів, проведення амністії. Тобто тих умов, які передбачені в Мінську. Це створить передумови для відновлення контролю України над цими територіями.
А поки що ми будемо і далі запроваджувати санкції, допомагати Україні економічно та військово", — підкреслив візитер.
Курт Волкер також назвав основну мету свого візиту. Своїм приїздом він хотів показати світу, що війна тут триває і це війна нав’язана Україні:
“Важливо привертати увагу міжнародної спільноти до цього конфлікту і цієї ситуації. Це має нагадати людям, що війна триває і це не заморожений конфлікт, а ця війна має великі гуманітарні наслідки. Треба нагадати міжнародній спільноті, що це не внутрішній конфлікт України. Це конфлікт нав’язаний ззовні, який має бути припинений”, - наголосив спецпредставник державного департаменту США у справах України.
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
Віктор ДУДАР

Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/05/15/294796-kurt-volker-nazvav-umovy-ukrayina-zmozhe-vidnovyty-kontrol-nad-okupovanymy”


Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]