У Каталонії визначилися із новим лідером Избранное

У Каталонії визначилися із новим лідером

Парламент Каталонії на засіданні в понеділок, 14 травня, обрав нового голову каталонського уряду – ним став 55-річний Жоакім Торра.

Під час голосування, яке пройшло в Барселоні, кандидатуру Торри підтримали 66 з 135 депутатів, 65 висловилися «проти», ще четверо утрималися, повідомляє DW.

Досягти простої більшості голосів вдалося не відразу: Торру обрали з другої спроби, після провального голосування 12 травня. Тоді політику не вистачило кількох голосів.

Торра користується підтримкою каталонських сепаратистів і є прихильником ідеї незалежності Каталонії.

З грудня 2017 року каталонський парламент вже п’ять разів намагався сформувати уряд, але всі кандидати на посаду прем’єра перебувають або в ув’язненні, або за межами Іспанії і не можуть повернутися в країну через кримінальне переслідування.

Після кількох невдалих спроб зайняти цей пост екс-голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон 10 травня назвав своїм наступником Торру і закликав його «побудувати незалежну країну».

Нового лідера каталонського уряду підтримали партія Пучдемона Разом за Каталонію, а також сепаратисти з партії Ліві республіканці Каталонії.

У жовтні 2017 року парламент Каталонії після спірного референдуму оголосив про незалежність від Іспанії, незважаючи на протест з боку офіційного Мадрида.

У відповідь на це Верхня палата парламенту Іспанії підтримала скасування повноважень автономного уряду, а Кабінет міністрів Іспанії ухвалив рішення розпустити парламент і уряд Каталонії.

Карлес Пучдемон після відсторонення з посади іспанською владою знаходиться у вигнанні. Він утік до Бельгії, але 25 березня був затриманий в Німеччині, де його відпустили під підписку про невиїзд. Найближчим часом німецький суд повинен вирішити, чи видавати Карлеса Пучдемона Іспанії.

Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/05/14/294677-kataloniyi-vyznachylysya-novym-liderom”


Голубков Алексей Константинович Вовченко Андрей Леонидович Алферов Дмитрий Авилов Геннадий Васильевич Абросенко Сергей Гвасалия Темури Зурабович \"Темо Сухумский\" Апакия Борис Багратович \"Боря Сухумский\"; \"Хрипатый\"; \"Апака Каспаров Гарри Кимович Замольскис Ромас \"Замас\" (Romas \"Zamas\" Zamolskis) Елпанов Юрий Арутюнян Армен Виликович Акулов Константин Доровской Сергей Борисович Домников Игорь Александрович Чихладзе Гурам Автандилович \"Квежоевич\" Джанелидзе Георгий Муртазович \"Гога\" Асатрян Сергей Эдуардович \"Сергей-Осетрина\" Ехануров Юрий Иванович Кабанов Андрей Владимирович Винс Людмила Владимировна Варов Игорь Германович Крючков Валерий Валерьевич Вейман Алексей Владимирович Возняк Ольга Анатольевна Башмаков Михаил Вячеславович Жаринов Виктор Николаевич \"Цезарь\" Теги Актуальные новости Беридзе Соломон Мевлудович Балаган Виктор Арденн Жюстин Энен (Justine Henin Hardenne)