Мінфін України очікує затвердження макрофінансової допомоги Єврокомісії на початку осені Избранное

Данилюк: Пропозиція Єврокомісії про виділення Україні €1 млрд зараз на розгляді у Європарламенті та Раді Європейського союзу

Міністр фінансів України Олександр Данилюк розраховує на затвердження макрофінансової допомоги Європейської комісії для України на початку осені цього року. Про це він сказав під час прес-конференції в Києві 14 березня, передає кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".

За словами міністра, пропозиція Єврокомісії про виділення Україні траншу макрофінансової допомоги в розмірі €1 млрд зараз на розгляді у Європарламенті та Раді Європейського союзу.

"Ми очікуємо остаточного затвердження на початку осені. Але також будемо докладати всіх зусиль, щоб це сталося якомога швидше", – повідомив він.

Євросоюз надає допомогу Україні з 2015 року, коли сторони уклали угоду про надання макрофінансової допомоги на суму €1,8 млрд. Два транші Україна вже отримала: у 2015-му і 2017 році. Третій транш Євросоюз надавати відмовився, оскільки Київ не виконав умов Брюсселя.

24 листопада 2017 року президент України Петро Порошенко за підсумками саміту "Східне партнерство" заявив, що Україна і Європейський союз досягли домовленості щодо програми макрофінансової допомоги на 2018–2019 роки. Він зазначив, що передбачено три транші. Порошенко не назвав конкретної суми, але сказав, що обсяги будуть приблизно такими самими, як і в попередній програмі допомоги від ЄС. "Європейська правда" повідомила, що Україна отримає €1,8 млрд. Цю інформацію підтверджував Данилюк.

28 лютого 2018 року він повідомив, що Єврокомісія схвалила нову програму макрофінансової допомоги Україні.

У коментарі "Радіо Свобода" віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс розповів, що суму допомоги у розмірі €1 млрд можуть розбити на два транші по €500 млн. Він сподівається, що Україна зможе їх отримати восени 2018 року.

Європейська комісія 9 березня підтримала надання Україні траншу макрофінансової допомоги в розмірі €1 млрд.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/minfin-ukrajini-ochikuje-zatverdzhennja-makrofinansovoji-dopomogi-jevrokomisiji-na-pochatku-oseni-236479.html”


Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]