Трагедія MH17: несподіваний поворот у справі про “іспанського диспетчера” Избранное


Журналістам вдалося розшукати людину, яка видавала себе за “іспанського диспетчера”, повідомляючи в соцмережах інформацію про атаку українських літаків по літаку рейсу MH17.

“Диспетчер Карлос”, який нібито працював у київському аеропорту Бориспіль і писав у Твіттері під псевдонімом spainbuca про те, що українські літаки переслідували малайзійський Boeing, виявився людиною на ім’я Хосе Карлос Барріос Санчес. Він судимий в Іспанії і був заарештований у Румунії за шахрайство. Про це стало відомо в ході розслідування, яке провели румунські журналісти з RISE Project та Радіо Свобода, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Після того, як літак рейсу MH17 був збитий в небі над Донбасом, російська пропаганда активно примножувала різні версії катастрофи. Одна з них заснована на повідомленнях “іспанського диспетчера”, який не тільки писав у Твіттері, а й був показаний в ефірі іспанського підрозділу російського каналу RT за кілька місяців до трагедії.

Автори розслідування знайшли Санчеса і поспілкувалися з ним в WhatsApp. Він стверджує, що отримав в цілому 48 тисяч доларів з російських джерел як плату за свою роль “іспанського диспетчера Карлоса”. Також Санчес запевняє, що може надати докази, що підтверджують зв’язок росіян з обліковим записом @spainbuca в Твіттері, а також банківські дані і записи розмов з працівниками RT. Хоча він так і не надав їх на прохання авторів розслідування.

У RT заперечують, що коли-небудь робили такі платежі.

Історія про “іспанського диспетчера” була використана також і президентом РФ Володимиром Путіним і розмові з режисером Олівером Стоуном: глава Кремля сказав, що за катастрофою малайзійського “Боїнга” над Донбасом міг спостерігати диспетчер “іспанського походження” з київського аеропорту Бориспіль, який нібито бачив українські бойові літаки поруч з лайнером рейсу MH17.

Спільна слідча група під керівництвом Нідерландів прийшла до висновку, що “Боїнг” був збитий з території, контрольованої проросійськими бойовиками, а установка “Бук”, з якої його збили, була доставлена ​​туди з Росії, а потім її вивезли назад.

Нагадаємо, раніше агентство Bloomberg повідомило, що підозрюваних у катастрофі літака рейсу МН17 в небі над Донбасом судитимуть за законодавством Нідерландів.

Також раніше повідомлялося про ізоляцію одного зі свідків даного злочину в Росії.

Також посол США пояснив лінію поведінки Штатів в розслідуванні катастрофи МН-17. За словами Джона Теффта, США не розкривають зібрані докази по збитому малайзійському Боїнг-777, оскільки американські спецслужби зацікавлені в збереженні таємниці своїх джерел інформації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/03/14/tragediya-mh17-nespodivanyj-povorot-u-spravi-pro-ispanskogo-dyspetchera/”


Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]