Гаспел заявила, що після 30 років роботи у ЦРУ їй виявили честь

Заступник директора ЦРУ Джина Гаспел, яка має стати главою спецслужби, подякувала президенту США Дональду Трампу за надану можливість, повідомляє The Washington Post.

Гаспел зазначила, що після 30 років роботи офіцером Центрального розвідувального управління минулого року їй випала честь стати заступником директора, а зараз – главою спецслужби. За її словами, вона "вдячна президенту Трампу за надану можливість і пишається його довірою".

Assoсiated Press із посиланням на джерела повідомило, що Гаспел, яка має стати першою жінкою – директором ЦРУ в історії, має великий досвід іноземної роботи і в минулому керувала секретною в’язницею у Таїланді, де підозрювані у тероризмі зазнавали суворих методів допиту.

За словами співрозмовників агентства, у цій тюрмі 2002 року ЦРУ застосовувало так звану імітацію утоплення щодо членів "Аль-Каїди", підозрюваних у причетності до теракту 11 вересня 2001 року, Абу Зубайда і Абда Рахім Наширі.

Зараз такий метод допиту у ЦРУ не використовують, зазначає агентство.

Гаспел почала роботу у спецслужбі у 1985 році, протягом своєї кар’єри обіймала низку високих посад. Її роботу високо цінували у розвідці, водночас Союз громадянських свобод США висловлював занепокоєння під час її призначення заступником директора у зв’язку з тим, що вона була причетна до суворих методів допиту ЦРУ.

13 березня президент США Дональд Трамп повідомив, що директор ЦРУ Майк Помпео стане державним секретарем США замість Рекса Тіллерсона. Місце Помпео займе Гаспел: за словами американського президента, жінка буде керувати ЦРУ вперше в історії.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/persha-zhinka-direktor-tsru-v-istoriji-haspel-keruvala-sekretnoji-v-jaznitseju-de-zastosovuvali-suvori-metodi-dopitu-assosiated-press-236248.html”