Сергій Льовочкін очолював Адміністрацію Президента за часів Януковича із 25 лютого 2010-го до 17 січня 2014 року

Колишній глава Адміністрації Президента України, нардеп від Опозиційного блоку Сергій Льовочкін може стати свідком у справі американського політтехнолога Пола Манафорта. Про це 12 березня написало європейське видання EU Reporter.

Автор статті зазначає, що про зв’язки Льовочкіна із Манафортом стало відомо 2 березня 2018 року, коли екс-президент України Віктор Янукович підтвердив на своїй прес-конференції, що Манафорт працював на Партію регіонів, але справ із ним вів не він особисто, а Адміністрація Президента.

"Ураховуючи цю інформацію, колишній глава Адміністрації Президента України може володіти цінною інформацією у справі за обвинуваченням екс-глави виборчого штабу Дональда Трампа у відмиванні коштів", – пише видання.

Американський журналіст Френк Фоер в інтерв’ю "Громадському", опублікованому 9 лютого 2017 року, заявляв із посиланням на власні джерела, що гроші для Манафорта в українських олігархів просив Льовочкін. У прес-службі Льовочкіна заявили у відповідь, що ця інформація "неправдива і не відповідає дійсності, насправді Льовочкін ніколи не вчиняв таких дій" і зазначили, що бачать у висвітленні цієї теми у ЗМІ "елементи спланованої мінус-кампанії".

EU Reporter підкреслює, що "після заяви Януковича стає очевидним, що Льовочкін може брехати".

У статті також згадують, що із 27 травня 2017 року в Україні відкрито кримінальне провадження за фактом імовірного незаконного збагачення Льовочкіна. "Зокрема, бюро зацікавилося українською та закордонною нерухомістю депутата", – пише автор. Він наводить також рішення французького суду про арешт маєтків Льовочкіних у Ніцці і зазначає, що у відповідь на депутатський запит у березні 2018 року Національне антикорупційне бюро України повідомило, що додало до провадження за фактом незаконного збагачення Сергія Льовочкіна документи про арешт його французьких активів.

"Згідно з документами, оприлюдненими у журналістському розслідуванні про вілли Льовочкіна у Ніцці, ці об’єкти нерухомості було придбано в липні 2011-го", – ідеться у публікації.

Журналісти припускають, що віллу купили на гроші, які були "маржою" від домовленостей із Манафортом.

"Якщо це припущення підтвердять, то нинішній народний депутат України Сергій Льовочкін виявиться цінним свідком у справі колишнього глави штабу Дональда Трампа, а українці нарешті дізнаються, як колишній глава президентської адміністрації Януковича став таким багатим", – підсумовують автори матеріалу.

У 2000-х роках Манафорт, який консультував в Україні Партію регіонів, прем’єр-міністра, а згодом президента Віктора Януковича, співпрацював із холдингом мільярдера Ріната Ахметова СКМ. За даними Bloomberg, він повідомив у міністерство юстиції США, що одержав від Партії регіонів $17,1 млн. Ім’я Манафорта фігурує у "чорній бухгалтерії" Партії регіонів.

За даними Associated Press, із 2006-го до 2009 року Манафорт таємно працював на мільярдера Олега Дерипаску в інтересах президента РФ Володимира Путіна. За даними агентства, він розробив стратегію, яка передбачала дискредитацію антиросійської опозиції у пострадянських країнах.

Із березня до серпня 2016 року Манафорт займався виборчою кампанією президента США Дональда Трампа.

30 жовтня 2017 року Манафорта і його заступника Ріка Гейтса обвинуватили у змові проти Сполучених Штатів. Їм висунули обвинувачення за 12 пунктами і відправили під домашній арешт. За даними слідства, Манафорт і Гейтс згенерували десятки мільйонів доларів доходу в результаті їхньої роботи в Україні. Перший відмив понад $18 млн, а другий – понад $3 млн.

У грудні суд дозволив Манафорту переїхати до Флориди і зобов’язав носити електронний браслет.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/lovochkin-mozhe-vijavitisja-svidkom-po-spravi-manaforta-a-ukrajintsi-nareshti-diznajutsja-jak-vin-stav-takim-bagatim-eu-reporter-236228.html”