Президент Еквадору: Ассанжу гарантували безпечний вихід з посольства в Лондоні

 Джуліан Ассанж живе в посольстві Еквадору в Лондоні з 2012 року

Президент Еквадору Ленін Морено заявив, що Велика Британія надала гарантії для того, щоб засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж зміг покинути посольство в Лондоні, не боячись бути екстрадованим.

За його словами, влада Еквадору отримала письмові запевнення від уряду Великої Британії про те, що Ассанж не буде екстрадований в країну, де йому загрожує смертна кара, передає AP.

"Дорога для Ассанжа відкрита, щоб прийняти рішення покинути [посольство]", — заявив він.

Морено додав, що юристи Ассанжа розглядають подальші кроки.

Нагадаймо, що Велика Британія поінформувала Еквадор, що Джуліан Ассанж не буде екстрадований в іншу країну, якщо він покине територію посольства Еквадору в Лондоні. Однак йому доведеться провести у в’язниці не більше шести місяців за порушення умов застави.


Джуліан Ассанж — австралійський журналіст, який заснував у 2006 році організацію WikiLeaks. На її сайті розміщені секретні документи і матеріали, що викривають різних світових лідерів.

У 2010 році шведські правоохоронні органи звинуватили Ассанжа в сексуальних домаганнях і згвалтуванні і звернулися до Великої Британії з вимогою про екстрадицію. У 2012 році британський суд ухвалив заарештувати й видати Ассанжа Стокгольму. Тоді засновник WikiLeaks сховався в посольстві Еквадору в Лондоні, отримав притулок і не покидав його територію протягом останніх шести років.

Сам Ассанж вважає, що Швеція має намір видати його США, де йому загрожує довічне ув’язнення за публікацію в WikiLeaks секретних документів.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559₴

Передплатити журнал
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/prezident-ekvadoru-assanzhu-harantuvali-bezpechnij-vidkhid-z-posolstva-v-londoni-2511923.html”


Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]